Znalezione obrazy dla zapytania Olsztyn logo

 

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie od nowego roku szkolnego  2019-2020  zostanie utworzona grupa treningowa, która będzie realizować trening oparty  na założeniach programu „SWIM 2024”. Program ten od dłuższego czasu cieszy się dużym  zainteresowaniem w środowisku trenerskim , a jego treści z  sukcesami realizowane są  już w wielu  ośrodkach pływackich w Polsce.  Oferta szkoły    kierowana jest do  zawodników z roczników 2003,2004 i 2005 którzy specjalizują się lub chcą się specjalizować w przyszłości  w dystansach krótkich i średnich.

Niezwykle atrakcyjny szkoleniowo jest fakt, ze prócz nowoczesnego programu treningowego każdy zawodnik z tej grupy będzie otoczony indywidualnym programem optymalizującym technikę  pływania . Głównym trenerem prowadzącym będzie   Jarosław Krawczyk, a trenerem odpowiedzialnym za technikę zawodników  – Bartosz Stanecki we współpracy z  Bartoszem Kizierowskim.   Trening siłowy realizowany będzie zgodnie z założeniami dr Łukasza Trzaskomy – jednego z   najlepszych specjalistów treningu siły i mocy mięśniowej w Europie.

Projekt ten jest doskonałą odpowiedzią na współczesne informacje naukowe które wyraźnie mówią, że stosowanie monotonnego treningu o  zbyt dużej objętości  uniemożliwia rozwój naturalnych cech szybkościowych . Bardzo dobrze wróży również zespół trenerski, który został powołany do pracy z zawodnikami , a obecność  w nim  Bartosza Kizierowskiego z pewnością daje gwarancje najwyższego poziomu .

Co więcej, najlepsi zawodnicy będą mogli starać się o dodatkowe wsparcie finansowe z  międzynarodowego klubu biznesowego „Rotary Club Olsztyn” .

O szczegółach oferty rozmawiamy z Bartoszem Staneckim:

 

Skąd pomysł utworzenia grupy treningowej na podstawie  programu SWIM 2024 akurat w Olsztynie ?

– Kilka miesięcy temu z tą inicjatywą wyszły władze  miasta Olsztyna oraz klub „Swimland Olsztyn” . Pomysł został zaaprobowany  przez Panią dyrektor Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Olsztynie i właśnie wchodzi w życie.

Dlaczego warto przyjść do grupy sprinterskiej w  SMS  Olsztyn ? :

-przede wszystkim dlatego, że program treningowy jest nowoczesny i jak się okazuje po prostu skuteczny. Poza tym   poziom nauczania  w tym  liceum jest  wysoki, a specyfika treningu który będzie tam realizowany wyjątkowo sprzyja efektywnej nauce.

Dlaczego ?

– po prostu zawodnicy  nie będą  tak mocno obciążani ogromnym metrażem co konieczne jest w specjalizacji długodystansowej,  za to trening jest niezwykle  urozmaicony  i po prostu ciekawy.

Czy to znaczy że będzie lekko łatwo i przyjemnie?

– na pewno  nie będzie lekko i łatwo. Czas który zostanie poświęcony na doskonalenie elementów technicznych czy trening oporowy będzie wymagał ogromnego zaangażowania ze strony zawodników. Czas trwania  i ilość jednostek treningowych też będzie zgodny z wytycznymi PZP, jednak treści będą zupełnie inne niż w programach  długodystansowych .

Jakie są główne założenia programu „Swim 2024” i kto jest ich autorem?

Program opiera się na założeniach treningowych prof. Jana Olbrechta – czyli  przede wszystkim na budowaniu pojemności tlenowej oraz beztlenowej oraz  pracy nad techniką . Duży akcent kładzie też na zadania rozwijające pojemność źródeł fosfagenowych, które  dla sprintera są najważniejsze. W treningu siły i mocy mięśniowej program opiera się na założeniach dr Łukasza Trzaskomy.  Obecnie program tworzą i wciąż nad nim pracują trenerzy  Łukasz Drynkowski, Bartosz Kizierowski i Bartosz Stanecki.

Co z teorią mówiącą że do 18 roku życia trzeba pływać duże metraże, a dopiero po tym się okazuje kto jaką  ma specjalizacje?

– przykłady  Pawła Juraszka czy Dominiki Sztandery  oraz wyniki  klubu  G-8 Bielany Warszawa są żywym dowodem, że tak nie jest . Poza tym coraz głośniej  o tym w świecie nauk o sporcie. Oczywiście program zakłada pływanie czasem  nawet 50 km  w tygodniu , ale treningi na  8 czy 10 km w jednostce   nie będą tu realizowane.

 

Do kogo kierowana jest Wasza oferta?

– Przede wszystkim do zawodników z roczników 2003,2004,i 2005 którzy będą szli teraz do 1 klasy szkoły średniej i lubią szybkie pływanie. Nie wyklucza jednak starszych pływaków, którzy specjalizują się w dystansach krótkich i średnich i chcieli by pływać w tym programie .

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This