Już blisko dwa lata mijają od czasu, kiedy zacząłem publikować poszczególne rozdziały świetnej książki Marka Szwedzkiego „Dzieci, sport, pasja”. Praca ta powstała ku wielkiemu pożytkowi nie tylko pływaków i ich rodzin. Także wszystkich tych, dla których słowo „wychowanie” nie jest obce. Jest też pomocą w mojej pracy. Prowadząc Szkołę Pływania codziennie spotykam się z pytaniami zawodników, rodziców i trenerów o różne zagadnienia z życia sportowca. Na większość z nich odpowiedź można znaleźć w tej książce. Więc po prostu do niej odsyłam.
Zebrałem tutaj całość pracy, dla wygody czytelników.

Prezentujemy Państwu unikalną pracę. Książkę napisaną przez jednego z Was. Rodzica, który doświadczenie w wychowywaniu swoich dzieci  zdobywał, i nadal zdobywa, przez ponad 20 lat. Jest ojcem m in znakomitego pływaka, wielokrotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski różnych kategorii wiekowych, w tym seniorów, Dawida. W pracy tej przejrzycie się jak w lustrze. Przeczytacie o problemach jakie spotykacie na co dzień w swojej trudnej roli rodzica sportowca. Znajdziecie propozycję rozwiązań różnych problemów, sugestie jak zachować się w różnych sytuacjach. A przede wszystkim poczujecie się częścią sportowej wspólnoty. Dzięki uprzejmości Pana Marka Szwedzkiego możecie tą znakomitą książkę przeczytać na swimportal.pl.

Rodzic, który decyduje się na wychowanie swojego dziecka na sportowca, musi odpowiedzieć sobie na wiele pytań i rozwiać wiele wątpliwości  dotyczących chociażby wyboru dyscypliny, trenera, odpowiedniego żywienia dziecka i pogodzenia treningów z edukacją. Książka ta jest formą poradnika, który sygnalizuje problemy i zagrożenia pojawiające się podczas wychowania i rozbudzania pasji sportowych u naszych dzieci. Określa kierunki prawidłowego pojmowania zdarzeń i schematów towarzyszących rozwojowi prawie każdego młodego zawodnika. Jej celem jest również sprowokowanie rodziców do zgłębiania wiedzy na tematy związane z wychowaniem przez sport, dzięki czemu staną się oni bardziej kreatywni i świadomi wyzwań, przed jakimi stają.

Wstęp Redakcji

Książka ta powinna zajmować ważne miejsce w bibliotece każdej pływackiej rodziny.

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This