Siedemnastoletnia Weronika Hallmann z Lęborka była jedną z najjaśniejszych Gwiazd Głównych Mistrzostw Polski w Lublinie. Zdobyła aż trzy seniorskie medale, dwa srebrne, na 50 i 100 m st klas, ustępując jedynie rekordzistce Polski na tych dystansach, Dominice Sztanderze, oraz brąz na 200 m st klasycznym. Uzyskała wyniki lepsze od minimów na Mistrzostwa Świata Juniorów w Indianapolis i Mistrzostwa Europy Juniorów w Netanya.

Weroniko, za Tobą bardzo udane starty na Mistrzostwach Polski Seniorów. Który start uważasz za największy sukces?

Każdy start uważam za bardzo udany. Myślę, że moim największym sukcesem było przepłyniecie  50m stylem klasycznym w bardzo zbliżonym czasie który uzyskałam w Pradze bijąc wtedy Rekord Polski 17 lat. 

Byłaś jedyną reprezentantką swojego klubu SOLEX LĘBORK? Na co dzień również trenujesz sama? Jak wyglądają Twoje treningi?

Na zawody Ogólnopolskie zawsze jeżdżę tylko z trenerem. Moja grupa treningowa jest bardzo mała. Jestem najstarszą zawodniczką, która trenuje w klubie, a poza mną są koleżanki i koledzy z roczników 02 i 03. Trenuję dwa razy dziennie po półtora godziny od poniedziałku  do piątku

Jaką zawodniczką jesteś? Jakie są Twoje mocne i słabe strony?

Jestem zawodniczką która lubi stawiać sobie cele które można osiągnąć ciężką i systematyczną pracą treningową. Do treningów podchodzę solidnie, przykładam się do każdego zadania, a jeśli chodzi o starty to próbuje podchodzić do nich  na luzie, tylko skupiam się nad tym co trener mi powie przed startem. Zdarza tez mi się powiedzieć na treningu „nie chce mi się ” albo „nie mam siły „.

Przed Tobą bardzo pracowite wakacje. Zapowiada się wiele sportowych podróży. Wiesz już jak przebiegać będą przygotowania do MEJ i MŚJ?

Wstępnie juz wiadomo ze pierwsze zgrupowanie odbędzie się w Dębicy od niedzieli, a drugie w Lublinie. A od razu po tym wylatujemy na MEJ .

Dominika Sztandera ustanowiła w Lublinie w pięknym stylu nowy rekord Polski na 100 m stylem klasycznym. Kiedy „zamykasz oczy” widzisz siebie kiedyś jako rekordzistkę Polski seniorów? Jakie sportowe marzenia ma Weronika Hallmann?:)

Jak każdy sportowiec chciałabym pojechać na Igrzyska Olimpijskie. Oczywiście wyobrażam sobie czasami ze jestem rekordzistką Polski Seniorów, tylko to na razie marzenia do których można dążyć.

Kto jest Twoim sportowym idolem i za co szczególnie go podziwiasz?

Moim idolem  jest Adam Peaty. Podziwiam go za to, że ciężką pracą doszedł na sam szczyt, pokazując jak można szybko pływać żabka. 

Pogodziłaś się już z myślą, że w tym roku nie będziesz miała wakacji? Czy może planujesz choć krótki odpoczynek po powrocie z USA?


Liczyłam się z tym, że w tym roku nie będę miała wakacji. Po wyniku uzyskanym w Pradze miesiąc przed Głównymi Mistrzostwami który był lepszy od wymaganego minimum na MEJ i MŚJ przygotowywałam się, że mogę zrobić to minimum i w wakacje trenować do najważniejszych imprez. Planuję również chwile odpocząć po najważniejszych imprezach i wrzesień zrobić sobie wolny od treningów.

Chciałabym podziękować moim rodzicom i trenerowi ze pomogli mi się przygotować do tych mistrzostw.

 Zespół swimportal.pl życzy Ci osiągnięcia sportowych celów, a w szczególności medali MEJ i MŚwJun!

 

 

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This