Kwalifikacji do Rio ciąg dalszy

Rio

Nieco niezauważone, jakby z boku głównego nurtu, przebiegają kwalifikacje olimpijskie do Rio w pływaniu na wodach otwartych. Próżno by szukać jakichkolwiek informacji na stronie www Polskiego Związku Pływackiego. Może dlatego, że prawie niezauważana przez władze PZP, ta ciekawa dyscyplina pływania, rozwija się w Polsce tak dynamicznie.
Jutro, w Setubal, w Portugalii, rozpoczynają się zawody kwalifikacyjne do Igrzysk Olimpijskich w Rio.

 

  Wystartują w nich także nasi reprezentanci: Joanna Zachoszcz, Justyna Burska, Krzysztof Pielowski i Mateusz Sawrymowicz. Przypomnę, że Mateusz bilet do Rio ma już zagwarantowany. Podczas GMPol w Szczecinie wypełnił normę kwalifikacyjną na 1500 m.
Jakie warunki trzeba spełnić, aby na Igrzyska się zakwalifikować? Zagwarantowane miejsca mają zawodnicy, którzy podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Kazaniu do mety dopłynęli w pierwszej dziesiątce. Oczywiście w konkurencji 10 km. Kolejnych dziewięciu zawodników, którzy w Setubal, w ten weekend, zajmą miejsca od 1 do 9. Opierając się także na zawodach w Portugalii, wyłonionych zostanie po pięciu najlepszych zawodników z poszczególnych kontynentów: Afryka, Ameryka, Azja, Europa, Oceania ( wg geografii FINA). I zostaje jeszcze jedno miejsce dla reprezentanta gospodarzy Igrzysk, zawodnika z Brazylii. Razem 25 zawodniczek i 25 zawodników. Nie będzie łatwo dostać się do tego elitarnego grona!

10 km kobiet:

10 km mężczyzn:

Informacje o zawodach, listę startową i wyniki znajdziecie tutaj…

Trzymamy kciuki za powodzenie naszej reprezentacji!

Wypowiedz się:

KlubbenFit

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This