Profesor Trzaskoma w Konstancinie

Konferencja

W dniach 2-3 kwietnia 2016 roku, w Konstancinie, odbędzie się Multidyscyplinarna Konferencja Szkoleniowa dla Trenerów i Instruktorów Pływania. Jednym ze znakomitych prelegentów będzie dr hab. prof. nadzw. AWF Zbigniew Trzaskoma.

Profesor Zbigniew Trzaskoma jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Odbył staże naukowe w Uniwersytecie Karola w Pradze (1986) i Politechnice w Liverpoolu (1990).  Pracował w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie jako trener kadry olimpijskiej w Polskim Związku Łuczniczym (1974-1983). Prowadzeni przez niego łucznicy i łuczniczki zdobyli w tym okresie pięć medali w mistrzostwach świata i mistrzostwach Europy. W latach 1983-2002 pracował w Zakładzie Biomechaniki Instytutu Sportu w Warszawie, będąc od 1996 roku jego kierownikiem. W tym okresie prowadził badania podstawowe i diagnostyczno-wdrożeniowe z udziałem najlepszych polskich sportowców. Wyniki tych badań przedstawił między innymi w rozprawach habilitacyjnych „Wykorzystanie trenażera wahadłowego w zwiększaniu możliwości siłowo-szybkościowych mięśni kończyn dolnych człowieka” (1994) oraz „Maksymalna siła mięśniowa i moc maksymalna kobiet i mężczyzn uprawiających sport wyczynowo” (2003). Od 2003 roku pracuje w Wydziale Rehabilitacji, od 2005 roku na stanowisku profesora nadzwyczajnego, aktualnie w Katedrze Fizjoterapii. Przedmiotem zainteresowań naukowych i szkoleniowych Zbigniewa Trzaskomy są zagadnienia związane z mierzeniem oraz zwiększaniem siły mięśniowej i mocy, a szczególnie z wykorzystaniem wiedzy o tych cechach zarówno w procesie treningowym sportowców wysokiej klasy, jak i usprawnianiu fizycznym osób poddanych procesowi rehabilitacji. Wykaz osiągnięć Zbigniewa Trzaskomy w pracy naukowo-badawczej obejmuje ponad 130.

Od kilkudziesięciu lat współpracuje z polskimi związkami sportowymi oraz innymi organizacjami sportowymi (np. Akademią Trenerską przy Instytucie Sportu w Warszawie)
i jako wykładowca upowszechnia wiedzę o treningu siły mięśniowej i mocy. Od czerwca 2014 roku pełni obowiązki konsultanta ds. treningu siły i mocy Zespołu Metodyczno-Szkoleniowego Klubu Polska, działającego przy MSiT i Instytucie Sportu, pomagając polskim sportowcom przygotowywanym do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro 2016. Od stycznia 2015 roku współpracuje m. in. z Trenerem Pawłem Słomińskim w zakresie przygotowania fizycznego światowej klasy grzbiecisty, Radosława Kawęckiego, oraz pomaga pozostałym pływakom AZS AWF Warszawa.

 

Wkrótce przedstawię pozostałych prelegentów.

O Konferencji czytaj tutaj…

 

Wypowiedz się:

KlubbenFit

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This