Trening siłowy do triathlonu”

Patrick Hagerman

Szukasz sposobu na poprawę swoich wyników w triathlonie? Chciałbyś uzyskać przewagę nad rywalami? Marzy ci się podium? Zdaj się na dr. Patricka Hagermana i jego najnowszą książkę „Trening siłowy do Triathlonu”, która właśnie ukazała się w polskiej wersji językowej, nakładem Wydawnictwa Buk Rower.

Zbyt wielu triathlonistów rezygnuje z treningu siłowego na rzecz dodatkowych sesji pływania, jazdy na rowerze lub biegania. A w rzeczywistości, dobrze zaplanowany i wykonany program treningu siłowego może znacząco podnieść wydajność w tych dyscyplinach i poprawić osiągane wyniki. „Trening siłowy do triathlonu” proponuje kompleksowy program treningu siłowego, który pomoże triathloniście zbudować moc, szybkość i wytrzymałość mięśniową, aby szybciej ścigać się na każdym dystansie.

Przedstawiając plany treningowe i propozycje konkretnych ćwiczeń Hagerman kładzie nacisk na dostosowanie ich do specyfiki dyscyplin triathlonowych – biegania, pływania, jazdy na rowerze, bo tylko taki trening będzie miał znaczący wkład w poprawę wyników triathlonowych. Dlatego „Trening siłowy do triathlonu”, to wbrew tytułowi, książka nie tylko dla triathlonistów, ale dla każdego, kto trenuje którąkolwiek z triathlonowych dyscyplin.

Wystarczy ćwiczyć trzy razy w tygodniu po 30 minut, aby osiągnąć korzyści jakie daje spersonalizowany plan treningu siłowego, czyli zwiększenie mocy, siły i wytrzymałości, a także  masy mięśniowej oraz poprawa równowagi mięśniowej.

Książka „Trening siłowy do triathlonu” prezentuje przykładowe plany treningu siłowego do wszystkich dystansów triathlonowych, szczegółowe rozpiski sesji treningowych oraz zestaw 75 ćwiczeń specyficznych dla poszczególnych dyscyplin.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Buk Rower. Dostępna na bukrower.pl.

Dla naszych czytelników mamy specjalny kod rabatowy ze 10% zniżką na ten tytuł, aby ją otrzymać wystarczy podczas składania zamówienia wpisać TS-SWIM-PORT.

Już wkrótce na łamach naszego portalu pojawi się recenzja tego tytułu. Zachęcamy do czytania!

***

Patrick Hagerman – doktor nauk związanych ze sportem i wychowaniem fizycznym, wykładowca uniwersytecki, autor książek, podręczników i licznych artykułów na temat przygotowania fizycznego w sporcie. Trener triathlonowy i personalny, członek NSCA (Narodowego Związku Przygotowania Fizycznego). Od 25 lat bierze aktywny udział w zawodach triathlonowych, kolarskich i windsurfingowych.

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This