W poprzedni weekend, w Toruniu, odbyły się „VIII Ogólnopolskie Zawody Pływackie Masters O Błękitną Wstęgę Wisły”. Zawody te zaliczane są do Pucharu Polski Masters. Organizatorem był Toruń Multisport Team.

Jak zwykle w Toruniu frekwencja dopisała. Na starcie stanęło ponad 300 zawodników z 65 klubów.

W punktacji medalowej zwyciężył UTW „Masters” Zgierz z 58 medalami (35,13,10), przed Warsaw Masters Team – 46 medali (21,17,8). Na trzeciej pozycji uplasowali się zawodnicy Klubu Sportowego Warta Poznań – 38 medali (19,12,7).

Na dystansie 800 dow mężczyzn w kat. H Włodzimierz Przytulski uzyskał czas lepszy od Rekordu Polski kat. 60-64 11:32.12. Za ten wynik uzyskał 727 punkty.

Na dystansie 50 metrów stylem klasycznym w kat. O Pan Kazimierz Mrówczyński uzyskał czas lepszy od Rekordu Polski w kat. 95-99 lat 1:17.30 !!!!

Padło też kilka wyników, które dawały zawodnikom ponad 900 pkt !

Były to ostatnie zawody masters przed Letnimi Mistrzostwami Polski, które w tym roku odbędą się w Warszawie w dniach 16-18.06.2017.