Nie kończ Piotrek, ale wstydu oszczędź.

 

         Piotrka Gęgotka jako trenera poznałem 2 lata temu. Miałem nawet przyjemność pracować  chwilkę dla nowo powstałej wtedy Kadry Narodowej pod Jego kierownictwem . Jestem wciąż pod wrażeniem  wiedzy i mimo młodego wieku Piotra,  Jego warsztatu i spokoju godnego doświadczonego trenera.  Bardzo kibicowałem kadrze pod Jego przewodnictwem,  wcześniej z niektórymi  jej zawodnikami   spędziłem dużo czasu  na indywidualnych treningach techniki . I wiem, że wszyscy- zarówno trenerzy jak i zawodnicy,    dawali z siebie wszystko     by na Igrzyskach jako pływacka reprezentacja Polski wypaść jak najlepiej . W naszym sporcie nie ma takiego pojęcia „przegrali bez walki”. Pływak- sportowiec  zawsze walczy , czasem  delikatnie oszczędzając w eliminacjach czy półfinale, aby w  bezpośredniej walce o medal dać z siebie wszystko.  . Niestety, w Rio  nie udało się nikomu przebić choćby  do finału .

                   Jednak wywiad udzielony Przeglądowi Sportowemu pt.” Nie mam sobie nic do zarzucenia”  w moim odczuciu obraża wszystkich trenerów pływania  naszym kraju.

                   Piotrek, czy komuś się to podoba, czy nie , jesteś wzorem dla wielu młodych trenerów w Polsce. Dowodem na to, że młody trener też może stawać do walki o najwyższe cele.  Na Igrzyskach  w Rio wielu  polskich sportowcom „nie poszło” , tak jak naszej  pływackiej  reprezentacji. I na zawsze zapamiętamy  łzy  bezsilności, żalu i wstydu w wypowiedziach  tuż po porażce takich sportowców  jak Paweł Fajdek, czy Piotr Wyszomirski. Dla nas, trenerów pływania  Ty jesteś naszym reprezentantem. Wybacz, ale dałeś fatalny przykład do naśladowania.

         Nikt  koniecznie nie chce,  żebyś publicznie płakał i przepraszał kibiców pływania , rezygnując przy okazji z funkcji. Trener z Twoją wiedzą i inteligencją prędzej czy później osiągnie swój sukces.  Ale następnym razem  daj nam lepszy  przykład, jak  odpowiedzialny i silny człowiek, jakim jest każdy trener czy trenerka  pływania, powinien się zachować  i co powiedzieć w obliczu porażki .

Wypowiedz się:

KlubbenFit

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This