GMPol2016

Trzeciego dnia Głównych Mistrzostw Polski w Pływaniu także byliśmy świadkami ciekawych wydarzeń. Nasi juniorzy czternaście razy wypełniali minima na MEJ ( nie licząc „podwójnych” kwalifikacji, rano i po południu)

Minima na ME Jun wypełnili:

 1. Damian Chrzanowski 100 mot
 2. Kamil Kazmierczak 50 grzb
 3. Piotr Siemiński 200 klas
 4. Rafał Kusto 200 klas  rekord Polski Juniorów 17 lat
 5. Robert Kusto 200 klas
 6. Katarzyna Kołodziej 100 mot
 7. Kacper Stokowski 100 mot
 8. Jakub Smoliński 50 grzb
 9. Jakub Kraska 50 grzb
 10. Martina Kędziora 200 klas
 11. Paulina Piechota 400 dow
 12. Antoni Kałużyński 400 dow
 13. Lidia Halicka 200 zm
 14. Julia Adamczyk 200 zm

 

Kuba Kraska ustanowił nowy rekord Polski 16 lat na 50 m st grzbietowym. Rezultat Kuby to 26,45. Niestety Rekord Polski nie wystarcza aby zakwalifikować się do ME Jun. Minimum kwalifikacyjne w tej konkurencji wynosi 26,27. Poczekamy do finałów!

 Kolejność na mecie pierwszej finałowej konkurencji trzeciego dnia Głównych Mistrzostw Polski można określić jako niespodziankę. Zwyciężczynią została Paulina Nogaj przed Anną Dowgiert. Paulina pierwszy raz w swojej karierze złamała jedną minutę – 59,90!. Na trzeciej pozycji dopłynęła Joanna Mizak.

Paweł Korzeniowski wygrywa 100 mot przed Janem Świtkowskim i Oskarem Krupeckim.

 50 grzb kobiet bez zaskoczeń. Wygrywa pewnie Aleksandra Urbańczyk przed Klaudią Naziębło i Agatą Naskręt.

 

 

W następnej konkurencji ponownie spotkali się nasi Mistrzowie Europy, Tomek Polewka i Radek Kawęcki. Wygrał Tomek, a Radka Kawęckiego wyprzedził jeszcze Piotr Ludwiczak.

Tomek oprawił swój rekord Polski, który od teraz wynosi 24,72. Gratulacje! Warto zwrócić uwagę na Jakuba Kraskę, który, mając zaledwie 16 lat, dostał się do seniorskiego finału ustanawiając rano rekord Polski szesnastolatków. W finale Kuba poprawia swój czas na 26,14 i zdobywa kwalifikacje do ME Juniorów. Gratulacje!

 200 „klasykiem” wygrała Paulina Zachłoszcz. Nie udało się jednak „złamać” 2:30. Czas Pauliny to 2:30, 16. Niewiele zabrakło! Srebro wywalczyła Weronika Paluszek, brąz Agnieszka Ostrowska. Martina Kędziora zdobyła w tym wyścigu kwalifikacje na ME Jun.

 

 Jacek Arentewicz wygrywa 200 klas mężczyzn. Do mety przypływa przed Mikołajem Machnikiem i Bartłomiejem Rogulskim. Rafał Kusto, Robert Kusto i Piotr Siemiński potwierdzają swoje aspiracje do MEJ.

 Justyna Burska, Joanna Zachoszcz i Paulina Piechota to kolejność na mecie 400 dow. Paulina po raz kolejny wypełnia minimum MEJ. Gratulacje!

 Filip Zaborowski, Kacper Klich i Krzysztof Pielowski to medaliści 400 dow. Filip po raz kolejny potwierdził minimum do Rio. Kałużyński wypełnia kolejne, trzecie już, minimum na MEJ.

 Kolejną konkurencję Mistrzostw Polski, 200 zm, wygrywa Katarzyna Baranowska, finalistka Igrzysk w Pekinie w tej właśnie konkurencji. Srebro zdobywa Lidia Halicka, wypełniając minimum na MEJ, a brązowy medal otrzymuje Kalina Gralewska. Julia Adamczyk wygrywa finał B z kolejnym minimum na MEJ.

 200 zm mężczyzn wygrywa Marcin Cieślak przed Marcinem Suzinem i Marcinem Tarczyńskim. Trzech Marcinów na podium!

Relacja z dnia pierwszego GMPol 2016 tutaj…

Relacja z dnia drugiego GMPol 2016 tutaj…

Minima na Igrzyska Olimpijskie  tutaj…

Minima na Mistrzostwa Europy Juniorów tutaj…

Galeria z eliminacji dnia drugiego tutaj…

Galeria z finałów dnia drugiego tutaj…

Galeria z eliminacji dnia trzeciego tutaj…

Galeria z finałów dnia trzeciego tutaj…

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This