GMPol2016

 Czwartego dnia GMPol minimum na MEJ wypełnili:

  1. Bartosz Piszczorowicz 100 dow
  2. Natalia Frykowska 100 dow
  3. Alexandra Iwanowska 100 klas
  4. Weronika Hallman 100 klas
  5. Kacper Stokowski 50 mot
  6. Antoni Kałużyński 800 dow

 Finał 100 m st dowolnym kobiet zwyciężyła Katarzyna Wilk przed Anną Dowgiert i Olą Urbańczyk. Czwarta na mecie była Diana Sokołowska. Czyżby to był zespół na Rio? Poczekajmy na komunikat PZP. Siódma na mecie, Natalia Fryckowska, wypełnia minimum na MEJ.

Kacper Majchrzak

 Wśród mężczyzn najlepszy w tej konkurencji okazał się Kacper Majchrzak, uzyskując nominację olimpijską i w tej konkurencji. Drugi na mecie był Jan Świtkowski, brąz zdobył Jan Hołub. Czwarty do mety dopłynął Paweł Sendyk.

 Na 100 klas medale zdobyły Paulina Zachłoszcz, Alexandra Iwanowska i Weronika Paluszek. Iwanowska wypełnia minimum na MEJ. Podobnie jak 5 na mecie Weronika Hallman.

 Bardzo ciekawy był wyścig 100 klas mężczyzn. Padł rekord Polski. Jego autorem jest Marcin Stolarski. Jego wynik-1:00,24 jest lepszy od minimum olimpijskiego! Gratulacje! Srebro zdobywa Maciej Hołub, brąz Jacek Arentewicz.

Marcin Stolarski

 50 motylkowym kobiet wygrywa Nikola Petryka, przed Katarzyną Kołodziej i Karolina Jurczyk. Karolina poprawiła rekord Polski w kat 15 lat. Gratulacje!

 Najlepszym sprinterem stylu motylkowego okazał się Maksymilian Zgierski. Srebro zdobywa Kacper Stokowski z minimum na MEJ i rekordem Polski! Oskar Krupecki dopływa na pozycji trzeciej. Ósmy na mecie, Jakub Smoliński, poprawia rekord Polski w kat. 16 lat – 24,75. Gratulacje!

 1500 dow kobiet wygrywa Justyna Burska przed Joanną Zachłoszcz i Pauliną Piechotą. Piechota w kolejnej konkurencji wypełnia minimum na MEJ.

 800 dow mężczyzn wygrywa Filip Zaborowski. Srebro, z minimum na MEJ, zdobywa Antoni Kałużyński, brąz Paweł Furtek.

 Sztafeta reprezentacyjna kobiet 4×100 dow ustanawia rekord Polski – 4:03,21. Zespół w składzie Ala Tchórz, Paulina Zachłoszcz, Paulina Nogaj i Kasia Wilk miał szansę, jak się wydawało, na osiągnięcie 16 wyniku w rankingu światowym, co być może, pozwoliłoby zakwalifikować się do Rio. Jeśli jakiś zespól z innego kraju wyniku „naszych” by nie poprawił. Szansa była duża. Wszystkie dziewczyny popłynęły znakomicie. Zabrakło 0,11 sek! Zespół „zmontowany” w ostatniej chwili nie miał jednak okazji poćwiczyć zmian sztafetowych. Właśnie słabe zmiany zadecydowały o niepowodzeniu. Jeśli niepowodzeniem można nazwać wyścig w którym ustanowiono rekord Polski. Gratulacje za świetną walkę! Może się tak zdarzyć, że któryś z zespołów sklasyfikowanych wyżej od naszego, nie zgłosi się do rywalizacji olimpijskiej. Wtedy nasz uroczy Team poleci do Rio. Bądzcie w gotowości dziewczyny, ćwiczcie zmiany sztafetowe.

Zespół Juvenii Wrocław zdobył srebro w tym wyścigu, AZS AWFiS Gdańsk brąz.

 Wśród mężczyzn zespół AZS AWF Katowice zdobywa złoto, AZS AWF Warszawa srebro i AZS AGH Kraków brąz.

 

Relacja z dnia pierwszego GMPol 2016 tutaj…

Relacja z dnia drugiego GMPol 2016 tutaj…

Relacja z dnia trzeciego GMPol 2016 tutaj…

Minima na Igrzyska Olimpijskie  tutaj…

Minima na Mistrzostwa Europy Juniorów tutaj…

Galeria z eliminacji dnia drugiego tutaj…

Galeria z finałów dnia drugiego tutaj…

Galeria z eliminacji dnia trzeciego tutaj…

Galeria z finałów dnia trzeciego tutaj…

 

 

 

 

 

 

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This