WARSAW OPEN WATER, największe w Polsce zawody na wodach otwartych już w czerwcu w Warszawie

24 czerwca 2017 r. na Jeziorku Czerniakowskim w Warszawie odbędą się IV Beko Otwarte Mistrzostwa Warszawy w Pływaniu w Wodach Otwartych, otwierająca zmagania w Pucharze Polski Masters. Będzie to już czwarta edycja zawodów z cyklu Warsaw Open Water organizowana przez Warsaw Masters Team przy współpracy ze stołecznym WOPR-em.

Podczas zeszłorocznych Mistrzostw na starcie stanęła rekordowa liczba 250 zawodników, co stanowi niepodważalny rekord ilości startujących na zawodach pływackich w wodach otwartych. W rywalizacji wzięli udział czołowi polscy zawodnicy, jak m.in. Olimpijka Joanna Zachoszcz oraz goście z zagranicy. Najmłodszy uczestnik miał 13, najstarszy 84. Swoich sił w zawodach mogli również spróbować triathloniści, dla których przygotowane były oddzielne konkurencje.

W tym roku organizatorzy planują pobić kolejny rekord frekwencji. Dla uczestników, oprócz tradycyjnych wyścigów na 3 km oraz 1,5 km (w piankach i bez), odbędzie się wyścig dla dzieci na 100 m oraz dodatkowa konkurencja „Beko Pralka Challenge”, będąca serią 4 wyścigów na dystansie 300 m, w systemie eliminacji, gdzie w każdym kolejnym etapie skraca się czas kwalifikacji. To pierwszy taki wyścig na zawodach open water w Polsce, wzorowany na zagranicznych imprezach pływackich.

Zapraszamy do uczestnictwa, zarówno profesjonalnych zawodników jak i amatorów, pływaków i triathlonistów. Każdy będzie miał możliwość wypróbowania swoich sił. Zapowiada się świetna zabawa oraz dużo sportowych emocji.

Wspomnienia z 2016

Linki do zapisów:

Komunikat organizacyjny tutaj…

Zapraszamy!

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This