masaz


Jednym ze znakomitych prelegentów
Konstancin Swim Logic Conference będzie mgr Eliasz Mosiński:

Doktorant Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego oraz absolwent Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Wykładowca w szkole policealnej oraz na Łódzkim Uniwersytecie Medycznym.

Swoje doświadczenie zawodowe budował już od pierwszego roku studiów, współpracując z fizjokursy.pl, do dnia dzisiejszego organizują wspólnie kursy dla terapeutów i lekarzy. Specjalizuje się w dolegliwościach bólowych kręgosłupa, stawów obwodowych, rehabilitacji kardiologicznej oraz pracy ze sportowcami. Doświadczenie to zdobył w pracy
z Reprezentacją Polski w Rugby oraz z siatkarkami Orlen Ligi Budowlani Łódź.

Ukończone kursy:

 • Spiralna Stabilizacja Kręgosłupa

 • Terapia Manualna

 • Taping Rehabilitacyjny i Sportowych

 • korekcja wad postawy z zastosowaniem przyborów Thera-Band Academy

 • ćwiczenia oporowe i równoważne z zastosowaniem przyborów Thera-Band Academy

 • szkolenie z zakresu wprowadzenia do metody NEURAC i wykorzystania aparatu REDCORD w rehabilitacji medycznej,

 • ukończony kurs masażu klasycznego i leczniczego, Intermedicus Łódź

 • warsztaty Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Medycyny Manualnej „Dysfunkcja Stawu skokowego oraz ich wpływ na narząd ruch”

 • warsztaty „Praktyczne zastosowanie unikalnej terapii łączonej fali uderzeniowej i lasera wysokoenergetycznego oraz głębokiej stymulacji elektromagnetycznej w leczeniu schorzeń narządu ruchu”

 • warsztaty w Polskim Komitecie Olimpijskim PTK „EKG u sportowców”

 • warsztaty „Fizjoterapia w chorobach narządu ruchu”

 • warsztaty „ Algorytm postępowania w urazach kończyn dolnych, górnych i kręgosłupa”

 • warsztaty „Nowe oblicze fizjoterapii w odnowie biologicznej”

W trakcie wykładu zostaną poruszone bardzo ważne dla wszystkich osób związanych ze sportem zagadnienia, a w tym wypadku pływakami. Zaprezentuje następujące problemy: stożek rotatorów, problem kolan u żabkarzy, zespół bólowy odcinka lędźwiowo-krzyżowego, cieśń podbarkowa, zaburzenia ruchomości oraz ból w odcinku szyjnym. Zaczniemy od podstaw anatomii, a skończymy na diagnostyce, terapii i leczeniu. Bardzo ważnym elementem jest szybka ocena sytuacji, a najważniejszą i najczęściej przebywającą z zawodnikiem osobą jest trener/instruktor. Pamiętajmy, że szybka reakcja wpływa na szybkość powrotu do treningów. Dlatego wykład skierowany będzie dla osób, które zaczynają karierę trenerską, ale również dla doświadczonych trenerów. Warsztaty to czysto praktyczne zajęcia na których uczestnicy będą mogli sami doświadczyć na własnej skórze co to znaczy TAPING. Dzięki współpracy z tapy.pl oraz fizjokursy.pl , którzy zaopatrzą nas w niezbędny materiał będziemy mogli zaprezentować różnorodne techniki w każdej z jednostek poruszonych na wykładzie. Łącząc teorię z praktyką zyskujemy najwięcej, a nasz zawodnik pozostanie kompleksowo zabezpieczony przed wszystkimi urazami jakie mogą go napotkać. Poznacie Państwo rodzaje plastrów, możliwości ich stosowania oraz techniki jakie można wykorzystać w trakcie. Pamiętajcie Państwo lepiej zapobiegać niż leczyć.

Zapraszamy!

Przeczytajcie również info o innych prelegentach Multidyscyplinarnej Konferencji Szkoleniowej dla Trenerów i Instruktorów Pływania:

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This