360 zawodników z 47 klubów, wystartowało w Memoriale Kosakowskiego 2017 w Lublinie. Zawody odbywają się co rok od 1972 roku. Od dwóch lat rozgrywane są w formule trzyblokowej ze wszystkimi konkurencjami w programie.
W tegorocznych zawodach inaugurujących krajowy sezon na pływalni 50metrowej Wystartowało 5 olimpijczyków z Rio de Janeiro. Oni też zdominowali rywalizację w kategorii open. Tomasz Polewka z AZS AWF Katowice nie miał sobie równych, i w klasyfikacji ogólnej pokonał nie byle kogo, bo Kacpra Majchrzaka z Warty Poznań i Konrada Czerniaka AZS UMCS Lublin. Rywalizacja kobiet stała na nieco niższym poziomie, tryumfowała Anna Dowgiert z Warty Poznań przed zawodniczkami AZS UMCS Lublin: Julią Adamczyk i Kamilą Andrzejewską. Na wyróżnienie zasługuje wynik Polewki na 50 grzbietowym 25,25 sek dający 863 pkt. FINA i będący lepszym od minimum PZP na M. Św. w Budapeszcie.
Do najciekawszych wyścigów należały wyścigi na 100 dowolnym gdzie po wspaniałym pojedynku  o 2 setne sekundy tryumfował Konrad Czerniak nad Kacprem Majchrzakiem, oraz występ tego drugiego na 200 dowolnym: 1:49,87.
Jedyny rekord Polski 13 latków poprawił zawodnik Muszelki Warszawa Krzysztof Chmielewski na 1500 dowolnym – 17:04,21.

.

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This