Autorami programu są Łukasz Drynkowski wraz Bartoszem Kizierowskim i Bartoszem Staneckim.  Konsultantem naukowym jest  dr Piotr Albiński .

7 czerwca w Instytucie Sportu w Warszawie odbyło się odbyło się spotkanie przedstawicieli Ministerstwa Sportu oraz  Polskiego Związku Pływackiego z autorami programu  .  Celem spotkania  było zaprezentowanie oraz  omówienie jego   szczegółów i możliwości współpracy.

Ministerstwo reprezentowali – Pan Lech Salamonowicz – trener koordynator Zespołu Metodycznego, dr Marcelina Nowakowska,  dr Jerzy Skucha,  Polski Związek Pływacki – prezes Paweł Słomiński, trener Kazimierz Woźnicki oraz trener Piotr Woźnicki, autorów programu –trenerzy Łukasz Drynkowski, Bartosz Kizierowski i Bartosz Stanecki.

Na  prawie trzygodzinnym spotkaniu nie doszło do ostatecznych ustaleń prócz tego, że wkrótce odbędzie się  kolejne –  już stricte merytorycznie dotyczące szczegółów i ewentualnej korekty treści  programu. Konkretnej daty spotkania nie ustalono, a przedstawiciel Związku zadeklarował zapoznanie się z programem do końca czerwca.

Program  zakłada 3 etapy rozwoju w ontogenezie od 7 roku  do 19 roku życia   :

  1. Etap szkolenia wszechstronnego – „Wszyscy jesteśmy mistrzami”
  2. Etap szkolenia ukierunkowanego – „Każdy może zostać mistrzem”
  3. Etap szkolenia specjalnego – „Tylko dla mistrzów”

Główne założenia programu to progresywny i wieloletni rozwój zawodnika poprzez   optymalizację  zarówno objętości jak i intensywności  treningu oraz ciągłą pracę nad  techniką pływania.

Jednym  z najistotniejszych  jego punktów  jest od 15 roku życia  zdecydowany akcent szkoleniowy na rozwój w kierunku specjalizacji na dystansach 50, 100 i 200 m.

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This