Karas

 

Sebastian Karaś już w czwartek rozpocznie swoją przeprawę przez Bałtyk!

W czwartek (4 sierpnia) o godzinie 17.00 z plaży miejskiej przy latarni morskiej w Kołobrzegu wyruszy Sebastian Karaś. Mistrz Polski w pływaniu podejmie próbę przepłynięcia Bałtyku – 100 km odcinka Kołobrzeg-Bornholm. Zapraszamy do kibicowania w strefie kibica oraz na fanpage’u.

100km from CockroachProduction on Vimeo.

Sebastian Karaś to dwudziestopięcioletni pływak urodzony w Elblągu, który trenuje pływanie od 8 roku życia. 20 września 2015 roku pobił rekord Polski w przepłynięciu kanału La Manche. Pokonał 41 kilometrów w 8 godzin 48 minut.

Przez ponad 10 miesięcy przygotowywał się do projektu „100 km wpław przez Bałtyk”. W czwartek (4 sierpnia) podejmie próbę przepłynięcia 100 km odcinka Kołobrzeg-Bornholm. Ma tym samym szansę zostać pierwszym człowiekiem na świecie, który tego dokona.

Tydzień temu podczas konferencji prasowej w Marine Hotel***** w Kołobrzegu przyznał, że ostatnie dni przed próbą przepłynięcia Bałtyku spędzi na Bornholmie. Stamtąd miał też wyruszyć wpław do Kołobrzegu. Niekorzystne warunki atmosferyczne (wiatr południowy) spowodowały, że pływak wraz ze swoim Teamem zmienił trasę: wyruszy z Kołobrzegu. Sebastian będzie płynął ok. 24 godziny – obok łodzi asekuracyjnej James Cook. Załoga Sebastiana będzie mu podawała posiłki co pół godziny za pomocą specjalnego kija do jedzenia.

O godzinie 17.00 odbędzie się oficjalne wypłynięcie Sebastiana Karasia ze strefy kibica, która będzie czynna także w piątek (na plaży miejskiej przy latarni morskiej). W strefie odbędą się konkursy z nagrodami oraz będą przekazywane na bieżąco informacje z łodzi asekuracyjnej.

Przedsięwzięcie ma na celu popularyzację nauki pływania wśród osób młodych oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo nad polskim morzem. Sponsorami projektu „100 km wpław przez Bałtyk” są: ADRO (sponsor strategiczny), Rexona, Texo Invest, Zdrojowa Invest, SBR Team, RR Advisor, Armexim Development.

 

Facebook: facebook.com/100km.sebastian.karas/

Wydarzenie na Facebooku: https://web.facebook.com/events/1561054964202127/

Antoni Rokicki

manager Sebastiana Karasia

antekrokicki@tlen.pl

tel. 533-937-294

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This