fot. Rajmund Nafalski

We wtorek (14 lutego), Mistrz Polski w pływaniu, Sebastian Karaś, podejmie próbę bicia rekordu Polski w najdłuższym przepłynięciu w basenie 25-metrowym. Wystartuje o godz. 10.00 w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Bielany przy ul. Lindego 20. Aby pobić rekord Polski musi przepłynąć w ciągu doby co najmniej 54,6 km. Próba została także zgłoszona do Rekordu Guinnessa.

25-letni pływak ma na swoim koncie wiele sukcesów. We wrześniu 2015 roku ustanowił rekord Polski w przepłynięciu kanału La Manche (pokonał wtedy ok. 40 km w 8 godzin 48 minut). Poza tym w ubiegłe wakacje podjął się wyjątkowej próby przepłynięcia wpław przez Morze Bałtyckie. Planował pokonać 100 km z Kołobrzegu na wyspę Bornholm. Sebastian przepłynął 30 km, jednak próbę trzeba było przerwać z powodu trudnych warunków pogodowych – tzw. martwej fali oraz choroby morskiej.

W Walentynki 14 lutego na basenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Bielany w Warszawie (ul. Lindego 20) podejmie próbę przepłynięcia 24 godzin w basenie. Wystartuje o godz. 10.00 we wtorek i spędzi w wodzie całą dobę. Aby pobić rekord Polski musi przepłynąć w tym czasie przynajmniej 54,6 km. Sebastian ma także szansę pobić światowy Rekord Guinnessa, który należy obecnie do Szweda Andreasa Forvassa
(w latach osiemdziesiątych przepłynął on w ciągu 24 godzin 101,9 km).

Podczas bicia rekordu będziemy zachęcali do udziału w zbiórce pieniędzy na rzecz chorej dziewczynki Magdaleny Samoraj, która jest pod opieką Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. Dziewczynka cierpi na niedowład spastyczny czterokończynowy, padaczkę, wodogłowie.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych pływaniem do wspólnego kibicowania na basenie CRS Bielany w Warszawie, a także do śledzenia relacji na Facebooku (Sebastian Karaś – 100 km wpław przez Bałtyk) oraz Instagramie (100km.wplaw.przez.baltyk).

Projekt uzyskał patronat Dzielnicy Bielany, CRS Bielany, a jego sponsorami są firmy: ADRO, Texo Invest, Dom Formy.

Zapraszamy dziennikarzy do CRS Bielany (ul. Lindego 20) na spotkanie z Sebastianem w dniu startu
– o godz. 9.40 (20 minut przed planowanym startem).

Antoni Rokicki

manager Sebastiana Karasia

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This