Polko

Na fotce powyżej jeden z członków Fundacji, Generał Polko

Ostatnio zaciekawiła mnie bardzo działalność Fundacji NEGU ( NEVER EVER GIVE UP – NEGU), w 1/3 naszych sportowych braci. Triathlon zaczyna się przecież od pływania!

 

Kim jesteśmy i jakie mamy cele?

Fundacja Never Ever Give Up (w skrócie NEGU), jest fundacją sportową, która zrzesza ludzi zakochanych w triathlonie, zarówno zawodowców, półzawodowców jak i kompletnych amatorów. Jedni motywują innych, drudzy depczą po piętach tym pierwszym.

Jesteśmy aktywną i dynamicznie rozwijającą się Fundacją, która rzuca się w oczy wszędzie tam, gdzie organizowane są zawody triathlonowe, biegowe, rowerowe czy pływackie.

Dla Fundacji nie ma znaczenia ile ważysz, ile masz lat, lub jaki zawód wykonujesz. Tak długo jak kochasz pływanie, jazdę rowerem i bieganie, jesteś u nas miło widziany. Ale żeby nie było tak, że przyjmujemy do swojego grona wszystkich, o miano NEGU-sa, trzeba się mocno postarać, stając się wpierw Feniksem. Feniks, to osoba, która musi udowodnić swym zaangażowaniem, postawą i cierpliwością, że na miano NEGU-sa zasługuje.

Priorytetem Fundacji jest wychowanie przyszłego mistrza triathlonu na dystansie Iron Man. Głęboko wierzymy, że profesjonalnym podejściem oraz determinacją, uczciwością i pasją, jesteśmy w stanie tego dokonać.

Ale nie tylko to jest naszym celem, bo Fundacja NEGU, to pełen profesjonalizm w treningu sportowym, fizjologii wysiłku fizycznego, fizjoterapii oraz odnowy biologicznej. To również zdrowy tryb życia, uczciwość sportowa, zaangażowanie w sprawy społeczne i charytatywne. Chcemy mieć duży wkład w edukację ludzi, którzy z kanapy przesiądą się na rower, ludzi, którzy chcą zacząć uprawiać sport na poziomie amatorskim tak, aby on był skuteczny, bezpieczny i trwały.

Jesteśmy grupą ludzi zafascynowanych triathlonem w każdej jego odmianie, ale jako Fundacja, nie jesteśmy nastawieni tylko na triathlon. Każdy człowiek, który chce dokonać zmiany w swoim życiu poprzez zdrowy tryb życia, uzyska u nas wszelką pomoc, kompleksowe wsparcie i profesjonalne doradztwo. Nie ważne, jaki sport uprawiasz, ważne, że chcesz być fizycznie aktywny.

Nasze motto, to Nigdy, Przenigdy Się Nie Poddawaj i tą wartość chcemy przekazać każdemu, kto chce coś w swoim życiu zmienić.

Sami jesteśmy bardzo aktywni, nasza grupa liczy sobie blisko 50 członków, którzy twardo biją się o podium wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Nie boimy się rywali, ale szanujemy ich, wszystkich tych, którzy z nami wygrywają i tych, z którymi my wygrywamy. Jesteśmy jedną wielką rodziną sportowców, ale kiedy stajemy na starcie, włączamy najwyższy bieg rywalizacji, bo o to tu między innymi chodzi, aby być coraz lepszym, coraz mocniejszym i coraz bardziej z siebie zadowolonym. Tylko wtedy będziemy wiarygodni dla naszych podopiecznych.

Dwóch naszych zawodników, Sebastian Najmowicz ( czytaj wywiad…) i Michał Siejakowski, będzie reprezentować naszą drużynę na Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 w Australii. Ale nie tylko Oni, bo wielu naszych zawodników podbija świat. Już nie długo nasze barwy będzie można zobaczyć w całej Europie, a nawet w najdalszych zakątkach świata.

Siłą naszej drużyny są kobiety, które tylko w poprzednim roku, stawały 78 razy na podium, mocno akcentując wkład Fundacji w sprawy sportowe.

Naszą drużynę tworzą nie tylko ci, którzy stają na podium, ale głownie Ci, dla których triathlon stał się lekiem na dzień powszedni. Aktorzy, muzycy, dziennikarze, pisarze, zawodowi żołnierze, właściciele firm, dyrektorzy korporacji, pracownicy sektora publicznego i prywatnego, a także ludzie młodzi, którzy dopiero próbują odnaleźć się w świecie dorosłych. Wszystkich nas połączyła miłość do sportu i chęć pomagania innym.

Ale jak to się mówi, nie tylko sportem człowiek żyje, a więc i Fundacja też, bo czym byśmy byli, gdybyśmy nie pomagali tym, którzy tego sportu uprawiać nie mogą? Dlatego jesteśmy mocno zaangażowani w sprawy onkologiczne i autoimmunologiczne i robimy wszystko, aby przywrócić tym ludziom sprawność fizyczną.

Jeśli zobaczysz nas na zawodach sportowych, nie bój się, podejdź i zapytaj o sprawy sportowe, o Fundację lub o co tylko chcesz. Jesteśmy po to, aby poprzez sport pomagać innym. Możesz też nawiązać z nami współpracę lub wesprzeć fundację finansowo, możesz odwiedzić nasz sklep lub po prostu pościgać się z nami czy to na triathlonowych imprezach, czy na ultra maratonach, czy biegach na krótszych dystansach.

W NEGU siła, bo dobro powraca.

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This