Norwegia

W Norwegii zakończyliśmy Mistrzostwa Okręgu dzieci od rocznika 2005 do 2000 ( może to już nie dziec:) ). Coś więcej o tym systemie.
w pierwszej kolejności trzeba znaleźć się wśród najlepszych 24 zawodników za sumę punktów na dystansach 400m dowolny, 100m delfin, 200m grzbiet, 200m klasyk i 200m zmienny do określonej daty, podanej przez Norweski Związek Pływacki.
Dotyczy to rocznika 2003 do 2000. 24 najlepszych zawodników wśród dziewcząt i chłopców ma prawo startu w LAMO. Jak ktoś rezygnuje, wchodzą zawodnicy z rezerwy, tak więc są 4 serie na każdym z dystansów. Zawodnicy otrzymują punkty za każdy ze startów. Najsłabszy odpada i suma 4 najlepszych daje miejsce w rankingu.
Kolejnymi zawodami będą zawody AM, gdzie 24 najlepszych zawodników z 5 Okręgów LAMO, gdzie w tym samym czasie i o tej samej godzinie odbyły się zawody, zmierzy się w jednej miejscowości i zostaną nagrodzeni trzej najlepsi zawodnicy każdego rocznika. Młodsi zawodnicy z rocznika 2005 i 2004 kończą rywalizację na etapie LAMO ( zestawienie wszystkich pięciu Okręgów ) przy czym ci z rocznika 2005 mają nieco inne dystanse: 50m delfin, 400m dowolny, 100m klasyk, 100m grzbiet i 200m zmienny. I nie ma ograniczenia do 24 najlepszych. Może startować każdy, pod warunkiem, że wystartował wcześniej na każdym z dystansów LAMO. Rocznik 2004 ma takie same dystanse jak starsi, lecz ich rywalizacja kończy się na poziomie zawodów LAMO.
To kilka skrótowych informacji o systemie rywalizacji w rocznikach 2005 – 2000 w Norwegii. Oczywiście starsi mogą startować także, niezależnie od tych zawodów w Mistrzostwach Norwegii Młodych – UM, Juniorów – Jr NM lub Seniorów – Sr NM, lecz wyłącznie po uzyskaniu czasów kwalifikacyjnych podanych przez Związek. Czasy można uzyskać na krótkim jak i długim basenie. Nie są one zbyt trudne, lecz zapobiegają udziałowi w Mistrzostwach kraju bardzo słabych zawodników bez kwalifikacji. W końcu są to Mistrzostwa Norwegii i tym się wyróżniają.

U mnie w klubie dosłownie wszyscy zawodnicy w podanym wieku biorą w tym udział. Tak więc zawodnicy 16 letni muszą te dystanse popłynąć. Nie ma stwierdzenia przez młodego pływaka ,, jestem sprinterem ,, lub też ,, wyłącznie zawodnikiem jednego stylu ,, w tak młodym wieku.
Pozdrawiam!
Piotr Ludwiczak

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This