Kalska

Jak ważne jest pływanie pod wodą, wie już każdy pływak. Kibice także. Nie jest to „wynalazek” ostatnich czasów. Przed wprowadzeniem przepisu o konieczności wynurzenia się z wody nie później niż na 15 metrze, zawodnicy pływali czasem większość dystansu pod wodą. Znakomitym tego przykładem są wyścigi Denisa Pankratova.

Ustanawiając Rekord Świata w Atlancie (1996,  film) Denis na pierwszej długości pływalni popłynął pod wodą więcej niż 25m. Na drugiej ograniczył się 🙂 do ok 15 metra. 

Umiejętność pływania pod wodą jest coraz częściej decydującym o zwycięstwie lub porażce elementem wyścigu. To wiemy już chyba wszyscy. Zdecydowana większość zawodników ma jednak z tym duży problem. Nawet na zawodach najwyższej w kraju rangi widzimy pływaków dopływających pod wodą do zaledwie 5 czy 6 metra. Czy skoro to jest tak trudny element do wytrenowania nie warto zwrócić się do specjalistów? Pellegrini i Magnini ćwiczą oddech z Mikiem Maricem. Z Maricem trenuje Agnieszka Kalska, instruktorka APNEA Academy Umberto Pelizzariego. Oddaję głos Agnieszce:

 Szkolenie Indoor Freediver według programu włoskiej szkoły Apnea Academy Umberto Pelizzariego, to podstawowe szkolenie dla wszystkich osób, które chcą nauczyć się jak wstrzymywać oddech na dłużej i bezpiecznie spędzać więcej czasu pod wodą. Weekendowe szkolenie składa się z:

– części teoretycznej – podczas której wyjaśniamy co dzieje się w organizmie podczas wstrzymywania oddechu i jakie są podstawowe zasady bezpieczeństwa;

– części praktycznej na sali – gdzie poza umiejętnościami prawidłowego oddychania pokazujemy jak uruchomić większy zakres naszych płuc i jak poprawić funkcjonalność mięśni oddechowych oraz jak zwiększyć elastyczność klatki piersiowej. Na sali także odkryjemy przed Wami tajniki pozytywnych skutków relaksacji ciała i umysłu;

– części praktycznej w wodzie – w ramach której spróbujecie przekroczyć własne granice płynąc dalej i wstrzymując oddech dłużej niż sądziliście, że to możliwe, a przy tym doświadczając pełnego relaksu całego organizmu.

Zarówno przekazana wiedza jak i praktyka pod okiem specjalistycznego instruktora, każdemu z pływaków pomoże rozwinąć umiejętności pływania pod wodą i da wskazówki jak pracować nad oddechem by wykorzystywać własne płuc w szerszym zakresie.

Więcej informacji o kursach znajdziecie na stronie Agnieszki: http://www.agnieszka.kalska.pl/
O freedivingu dowiesz się więcej z wywiadu jaki z Agnieszką przeprowadziliśmy – czytaj…

Szczerze polecamy!

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This