widanka

 

Wśród trenerów i działaczy pływania doszło do wielkiego przełomu. Środowiska popierające zmiany w PZP skoncentrowane wokół Jerzego Kowalskiego i Grzegorza Widanki połączyły się w jedną drużynę, która wspólnie opracowała nowoczesny program rozwoju polskiego pływania, oddając całkowite poparcie Grzegorzowi Widance.

Co więcej, wszystkie znaki „na niebie i ziemi” wskazują , że po połączeniu głosów elektorskich deklarujących poparcie jednego lub drugiego kandydata, uzyskują zdecydowanie ponad 50% poparcia !

Zmienia to całkowicie układ sił i prawdopodobny wynik wyborów, a ludzi Pawła Słomińskiego stawia w bardzo trudnej sytuacji. Bez względu na to, czy prezes zostanie wyłoniony zwykłą większością głosów, czy bezwzględną, Widanka na ostatniej prostej zdecydowanie wysuwa się na prowadzenie.

Wczorajsza wieczorna „bomba”, opinia prawna dotycząca wyborów, (na stronie PZP-nie konsultowane z Zarządem PZP!) okazała się zaledwie „kapiszonem” , bo w kontekście wystawienia przez środowisko popierające zmiany tylko jednego kandydata nic nie zmienia .

 Wczoraj otrzymaliśmy program stworzony przez Grzegorza Widankę i środowisko chcące zmian w PZP. Brzmi obiecująco- co więcej , wydaje się naprawdę możliwy do zrealizowania, jeśli wdrażać go będzie osoba energiczna i znająca pływanie „od podszewki” .

Oto koncepcja Grzegorza Widanki, prosimy o opinie!

 

Propozycja rozwoju i restrukturyzacji Polskiego Związku Pływackiego.

 

 

Koncepcja rozwoju polskiego pływania, którą przedstawiam jest wynikiem wielu lat doświadczeń z działalności zarówno w macierzystym klubie MKS Juvenia Wrocław, jak i w strukturach PZP.

Pragnę podzielić się z Wami zarysem programu zmian i rozwoju, który stworzyłem w oparciu o długotrwałe dyskusje z ludźmi zaangażowanymi w kreowanie przyszłości naszej dyscypliny. Dyskusje i rozmowy są konieczne!!!

NIKT z nas nie jest nieomylny, nikt z nas nie ma monopolu na wiedzę – o czym wielu pretendentów do najwyższych stanowisk wydaje się wciąż zapominać.

Działacze, trenerzy, zawodnicy, rodzice – wszyscy jesteśmy pływacką rodziną i wspólnie powinniśmy tworzyć wizerunek polskiego pływania – wizerunek, z którego każdy z nas będzie dumny i za który każdy z nas poczuje się odpowiedzialny.

Mamy szansę działać wspólnie dla dobra polskiego pływania – tylko od nas samych zależy czy tę szansę wykorzystamy.

Ja podejmuję wyzwanie!

Grzegorz Widanka

 

I. System szkolenia

 

 1. Praca u podstaw – budowanie fundamentów” – program rozwoju, planu pracy i  obciążeń dla dzieci z klas 4-6 oraz gimnazjum. Wprowadzanie systemu identyfikacji talentów na podstawie badań diagnostycznych i prognostycznych, wsparcie dla trenerów pracujących z najbardziej utalentowanymi zawodnikami.

 

 1. Rada Trenerów” – zdecydowane zwiększenie roli i możliwości Rady
  Trenerów jako głównego kierownictwa szkoleniowego w polskim pływaniu.

 

 1. Każdy trener ogniwem sukcesu” – uhonorowanie wszystkich trenerów, którzy brali udział w procesie rozwoju zawodnika zdobywającego medal: IO, MŚ, ME, MŚJ, MEJ.

 1. Doceniamy wyniki” – program nagród finansowych za ustanowienie indywidualnych rekordów Polski seniorów.

 

 1. Ucz się od Mistrzów” – wprowadzenie programu szkoleniowego dla młodych trenerów poprzez stworzenie systemu kilku-/kilkunastodniowego terminowania na zgrupowaniach lub codziennych treningach młodych trenerów u polskich autorytetów trenerskich.

 

 1. Wymiana doświadczeń”- program współpracy z federacjami europejskimi polegający na delegowaniu przez Związek polskich trenerów na konsultacje szkoleniowe do wytypowanych ośrodków (Węgry, Wielka Brytania, Francja, Włochy). Wykorzystanie sieci kontaktów zagranicznych i poszukiwanie kolejnych partnerów w tym zakresie (federacje, związki lokalne, stowarzyszenia działające na rzecz popularyzacji i poprawy jakości w pływaniu).

 

 1. Program „Polska myśl szkoleniowa” – stworzenie systemu rejestracji i udostępniania wiedzy najlepszych polskich trenerów (audiobook, biuletyn).

 

 1. Transparentne i uczciwe konkursy na stanowiska trenerów kadrowych.

 

 1. Wieloletni plan rozwoju dla kadry juniorów młodszych, juniorów i seniorów.

 

 1. Stworzenie profilu społecznościowego na FB pod hasłem np. „Łączy nas woda” w celu promocji dyscyplin oraz najlepszych zawodników sportów zrzeszonych w PZP.

 

 

II. Organizacja pracy Związku

 

 

 1. Ograniczenia i oszczędności w obsłudze administracyjnej PZP, reorganizacja biura i racjonalizacja kosztów!

 

 1. Praca nad poprawą wizerunku PZP w kraju – powołanie osoby odpowiedzialnej bezpośrednio za promocję pływania.

 

 1. Zdecydowane zwiększenie roli Okręgowych Związków w procesie decyzyjnym.

 

 1. Alokacja imprez krajowych w oparciu o oferty organizatorów.

 1. Dążenie do przyznania prawa organizacji imprezy pływackiej wysokiej rangi (aplikacja o organizację Mistrzostw Europy w pływaniu w Polsce).

 

 

III. Promocja pływania i dodatkowe finansowanie

 

 1. Więcej o nas w mediach” – promocja pływania w mediach ogólnopolskich – uzyskanie stałej rubryki w prasie sportowej, systematyczne przekazywanie materiału informacyjnego o pływaniu dla wiadomości sportowych TVP, TVN, Polsat oraz kanały internetowe.

 

 1. Każdy może płynąć z nami” – pozyskanie kilku strategicznych partnerów i sponsorów dla PZP i pływania – rezygnacja z monopolu, uwolnienie przestrzeni reklamowej dla wszystkich chcących wesprzeć polskie pływanie. Przejrzyste zasady oraz kryteria doboru partnerów poparte konsultacjami.

 1. Odbudowa produktu Kadra Narodowa” – w ścisłej współpracy z zawodnikami wykorzystanie wizerunku najlepszych do stworzenia produktu dla zainteresowanych współpracą firm.

 

Grzegorz Widanka

 

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This