Tajemnica techniki Radosława Kawęckiego.

      Wszyscy znamy i podziwiamy  wspaniałą technikę jaką pływa Radek. Doskonałe pływanie pod wodą, świetne nawroty, długi krok pływacki to jego wizytówka.

       Kto zna historię kariery Kawęckiego, wie, że gdy przychodził w wieku 13 lat do trenera Jacka Miciula, zajmował odległe miejsca na rocznikowych mistrzostwach Polski. Ale jego determinacja i całkowite oddanie się trenerowi oraz  tytaniczna praca wykonana przede wszystkim nad techniką właśnie,  z bardzo przeciętnego zawodnika uczyniła go jednym z najlepszych grzbiecistów na świecie.

Perfekcja techniki  Radka przez dziesięć lat była tworzona i  szlifowana przez trenera Miciula z zegarmistrzowską wręcz precyzją.

  W 2013 roku Jacek Miciul wraz z Bartoszem Staneckim  stworzyli wyjątkowy  film szkoleniowy, w którym Radek prezentuje wszystkie ćwiczenia, na których był budowany jego styl. Każdy element techniki   jest tam dokładnie przedstawiony i opisany przez trenera Miciula w najdrobniejszych detalach. 

W opinii wybitnych  trenerów  to najlepszy film o technice pływania jaki widzieli.

Dla trenerów polskich to wielka skarbnica wiedzy zarówno o technice stylu grzbietowego, jak i technice pływania pod wodą.

  Film długo czeka na dystrybucję, ale Radek Kawęcki obiecał , że po Igrzyskach w Rio wyrazi  oficjalną zgodę na jego publikację i wszyscy polscy  trenerzy będą mogli korzystać  z ogromnej wiedzy trenera Miciula, a zawodnicy  naśladować Radka w wodzie.

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This