raszyn

Klub pływacki GOS Raszyn, chociaż dobrze już widoczny na mapie polskiego pływania, ma krótka historię. Trener najlepszej zawodniczki ZMPol Jun 16 w Gliwicach, Oli Polańskiej, Robert Daniszewski,  znalazł dla nas chwilę czasu.

Powiedz proszę w paru słowach jak powstał Wasz klub, jak się rozwija.

Nasz klub powstał w 2012 roku z garstką dzieci w bardzo różnym wieku. Od tamtej pory wiele się zmieniło. Obecnie mamy już zawodników w każdej kategorii wiekowej, od najmłodszych do 17-latków włącznie. Staramy się w Klubie tworzyć miłą i rodzinną atmosferę. Chcemy aby każdy czuł się swobodnie i jednocześnie realizował swoje marzenia o doskonałym pływaniu czy byciu zawodnikiem – reprezentantem Polski. Ciężko pracujemy żeby z małych dzieci wyrośli wspaniali zawodnicy.

Jakie są największe wasze sukcesy ?

               
Chyba największym sukcesem jest to, że zarażamy pasją do pływania coraz więcej zawodników
a wyniki na zawodach to wielka nagroda dla nich.

Ada Niewiadomska uczestniczyła w europejskich igrzyskach w Baku To wielkie osiągniecie Ale nie jest jedyna gwiazda w klubie W jej ślady idą Inez, Ola …

Faktycznie, dziewczyny robią bardzo dobre wyniki. Obie zdobywają medale na MP a na treningach wspierają się i rywalizują ze sobą

Wasza sztafeta poprawiła RP Podczas ZMPolSen w Lublinie W jakim składzie płynęła ? Kto był jej najmocniejszym punktem ?

  • Ola Polańska – grzbiet
  • Ola Piekut   – żaba
  • Inez Pogorzelska – delfin
  • Ada Niewiadomska – kraul

Każda z naszych dziewcząt była najmocniejszym punktem 🙂 Każda dała z siebie 100%

Podczas dopiero co zakończonych MP Jun16 w Gliwicach, gwiazdą zawodów była Ola Polańska ( wywiad z Olą…). Zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale. Została uznana za najlepsza zawodniczkę Mistrzostw. Na podstawie tych osiągnięć zakwalifikowała się do Kadry Narodowej na wielomecz w Bułgarii. Przedstaw ja nam w paru słowach.

Ola z pewnością zasłużyła na to wyróżnienie. Wyniki które zrobiła na MP nie wzięły się z przypadku…
To bardzo sumienna zawodniczka, nie przychodzi na trening żeby sobie popływać,
Należy do zawodników sumiennie wykonujących treningi, strasznie nie lubi kiedy coś jej nie wychodzi.
Ma cele i ciężko pracuje, żeby je zrealizować

Miałem okazje obserwować jak trenujecie. Zdaje się, że realizujecie w praktyce mój ideał – mniej pływania, ale za to bardzo precyzyjnego. Podobnie na lądzie. Nie widzę Twoich zawodniczek zamęczonych metrażem czy przerzucających tony żelastwa na siłowni. Jak wygląda wasz trening ? Ile pływackie w tygodniowym mikrocyklu?

Podejrzewam, że nasz trening wiele nie różni się od treningów w innych klubach. Tygodniowo pływamy około 40km. Na obozach 55km.
Nie jesteśmy rozpieszczani czasem i stąd taki mały metraż. Trening faktycznie jest dokładnie przemyślany, nie mamy czasu na błędy.
Często modyfikuję trening w trakcie jego trwania, żeby maksymalnie zwiększyć efekty. Zwracam uwagę na to, co chcę osiągnąć za kilka lat, a nie tu i teraz. Eliminuję błędy i pielęgnuję rzeczy dobre. Treningi w mojej ocenie są raczej lekkie, o średniej intensywności. W treningu używamy tylko płetw, na inne rzeczy jeszcze przyjdzie czas…
Siłownia to za dużo powiedziane 🙂 Bieżnia, rowerek i trochę ćwiczeń na własnym ciężarze, ale bardzo różnorodnych. Kieruję się bardziej na systematyczny rozwój, niż wynik za wszelką cenę.

Trenujecie na obiekcie GOS Raszyn. Jak układa się współpraca z władzami.?

Dzięki kierownictwu GOS Raszyn mamy gdzie trenować. Jesteśmy za to wdzięczni.

Jakie macie plany, zamierzenia, na nadchodzący letni sezon ?

Głównym celem są letnie rocznikowe MP, po drodze chcemy zaliczyć MP seniorów, gdzie spróbujemy pokazać się z dobrej strony. Minimum na MEJ będzie na pewno super dodatkiem i nagrodą 🙂

Swimportal dziękuje za poświęcony czas i życzy spełnienia sportowych marzeń!

Wywiad z Olą Polańską przeczytacie tutaj…

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This