Polanska

 

Ola Polańska jest zawodniczką UKS GOS Raszyn. Jej trenerem jest Robert Daniszewski. Ola znalazła chwilę czasu, żeby odpowiedzieć Wam o sobie.

– Niespodziewanie dla niektórych zostałaś gwiazda ZMPol w Gliwicach Dwa złote medale dwa srebrne tytuł najlepszej zawodniczki mistrzostw to wielki sukces Jak na niego pracowałaś? Czy był zaskoczeniem?

Już od kilku sezonów wprowadzaliśmy z trenerem coraz intensywniejsze treningi. A dodatkowo ostatni okres udało mi się przepracować bez żadnych przerw. Wiedziałam więc, że jestem odpowiednio przygotowana i  mogę liczyć na dobre wyniki. Zaskoczeniem dla mnie było tylko to, że udało mi się zrobić tak dobre czasy na  każdym dystansie.

 -Czy masz tremę przed startem ? Jak sobie z nią radzisz ?

Tremę mam, ale sporo wcześniej przed startem. Gdy staje na słupku zapominam o niej, a koncentruję się maksymalnie na zadaniu do wykonania.

-Często słyszymy ze w Polsce przeciąża się młodych zawodników Tobie to raczej nie grozi Ile pływasz na treningu? Ile w tygodniu?

Na dwóch treningach dziennie przepływam 7-8 km. Plus trening w sobotę. Tygodniowo około 40 km. 

-Jakie najcięższe zadanie pamiętasz?

Najcięższe zadanie dla mnie, to gdy muszę pływać 50-tki tempem na 200 z zawodów.

-Jakie zadania, treningi lubisz najbardziej?

Najbardziej lubię zadania techniczne, gdy skupiam się na korekcie błędów.

-Premią niejako za świetne osiągnięcia na ZMPol jest powołanie do Kadry Narodowej na wielomecz w Sofii To pierwsze Twoje zawody w reprezentacji kraju?

Tak, pierwsze.  Bardzo się cieszę, bo dla każdego sportowca ważne jest to, żeby reprezentować swój kraj. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie.

-Masz tremę?

Trochę tak, ponieważ chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony.  

-Jak widzisz swoją sportowa przyszłość?

Pływanie to moja największa pasja. Na pewno z tym sportem wiążę swoją przyszłość, ale na razie myślę o najbliższych celach.

-W planie igrzyska w 2020?

Jest jeszcze wiele do zrobienia. Ale mam nadzieję, że ciężka praca, poświęcenie i determinacja pomogą w spełnieniu marzenia…

-Jakie masz hobby oprócz pływania? Jak spędzasz wolny czas? Jeśli go masz…;)

Czasu wolnego mam bardzo mało. Oprócz treningów, sporo czasu poświęcam na naukę – w tym roku czekają mnie egzaminy gimnazjalne.                                                                          Gdy znajdę wolną chwilę chętnie wyszukuję ciekawe przepisy kulinarne i testuję je na rodzinie. Znajomi chwalą moje desery 😉

Załoga swimportal.pl dziękuje za wywiad i życzy Ci powodzenia na wielomeczu i w całej karierze!

 

Wkrótce wywiad z trenerem Oli, Robertem Daniszewskim. Zapraszam!

 

 

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This