Maciek

 

Maćku, swimportal.pl przedstawił kilka osób, które osiągnąwszy wcześniej sukcesy w pływaniu, osiągają je i w biznesie. Nazwijmy ten cykl „Pływacy w biznesie”. Twoja historia zapoczątkowuje cykl „Biznesmeni w pływaniu” 😉 Jesteś dyrektorem generalnym Beko na Europę Środkową. Znana jest Twoja pasja do sportów motorowych i umysłowych, gier logicznych. Poznałem Cię jednak nie na crossowej trasie czy turnieju sudoku, lecz ciężko pracującego na pływalni. Jak to się stało, że na basen trafiłeś?

Jak to zwykle w życiu bywa zadecydował przypadek.Sport Evolution (organizator m.in. IRONMAN w Gdyni) pomagał nam w odbiorze gości z lotniska…Od słowa do słowa i BEKO zostało sponsorem BEKO EŁK Triathlon. A u nas jest tak, że jak coś robimy to angażuje się w to cała firma. Mam to szczęście, że współpracuję z naprawdę rewelacyjnym zespołem. Postanowiliśmy wystawić kilka sztafet, i o ile nie było problemu z biegaczami i kolarzami to chętnych do pływania brakowało. I tak się zaczęło

Pływanie jest diametralnie różne od sportów motorowych. Wielu mówi, że monotonne. Jak psychicznie znosisz długie, monotonne, treningi?

Dla mnie największym wyzwaniem jest znalezienie czasu na trening. Treningi u Andrzeja Skorykowa ( Warsaw Masters Team) są rewelacyjne, i nie ma mowy o monotonii.Chociaż trudno porównać ilość adrenaliny choćby do jazdy z moim synem po torze 😉

Na obozie WMT w OPO Wałcz na jednych zajęciach pokonywałeś nawet ponad 5 km. W tygodniowym mikrocyklu blisko 50. To nie byle co. Zdolność do podjęcia takiego wyzwania musiała być wypracowana. Czy widzisz jakąś zbieżność w treningu pływackim i osiąganiu sukcesu w biznesie? W pływaniu liczy się konsekwencja, wytrwałość, determinacja. Jasno stawiane cele. Jak jest w biznesie?

Sport i biznes mają wiele wspólnego. W obu „dyscyplinach” wynik zależy dokładnie od tych samych czynników. Oczywiście oprócz cech wymienionych przez Ciebie potrzebne są jeszcze predyspozycje i szczęście. Najważniejsza jest jednak determinacja. Jeżeli ktoś naprawdę czegoś chce, to właśnie ambicja i konsekwencja w dążeniu do celu są najważniejsze. Nie każdy może zostać mistrzem świata, czy znaleźć się na liście Forbesa, ale każdy może diametralnie poprawić swoje wyniki.

 

 

Na filmie z basenu (wyżej) widzimy, że na Twoich barkach spoczywa los całej drużyny. W sensie dosłownym holujesz 9 przyjaciół do celu. Jakieś analogie w biznesowym życiu?

Gdyby to było BEKO to na filmie widziałbyś 9 osób, które „wiosłują” jeszcze mocniej niż ja. Jak już wspomniałem na początku, mam szczęście do spotykania na swojej drodze niesamowitych ludzi.

Co myślisz o nowej formule triathlonu? Szachy, quad, pływanie – po rozegraniu szachowej partii wskakujemy na pojazd i dojeżdżamy na pływalnie:) Równomierny rozwój osobowości gwarantowany:)

Pozostańmy przy Triathlonie w obecnej formie. 🙂

Jaka jest Twoja recepta na sukces? Co dla Ciebie jest sukcesem?

Nie mam recepty   Po prostu lubię to co robię, angażuję się na 100% i staram się być coraz lepszy. Na pewno bardzo ważna jest wsparcie najbliższego otoczenia.Ja mam wspaniałą rodzinę w której staramy się nawzajem motywować i wspierać w niezliczonej ilości pomysłów. Tu na pewno liderem jest moja córka, która żyje w myśl zasady: Jak już masz tyle zajęć, że nie starcza ci na nie czasu to znajdź sobie jeszcze jedno… A co do sukcesów tych sportowych i zawodowych to chciałbym, aby największe były jeszcze przede mną. W chwili obecnej największym wyzwaniem jest waga startowa 😉 Pewnie gdybym miał z kim rywalizować było by łatwiej. Znasz kogoś kto chętnego 🙂

Bardzo dziękuję za zaproszenie
Pozdrawiam
Maciek Mienik

Dziękujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

 

 

 

 

 

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This