Piechota

Paulina Piechota, zawodniczka Marcina Młynarczyka z UKS 190 w Łodzi, mając zaledwie 16 lat, na ZMPol Sen w Lublinie ( grudzień 2015) zdobyła złoto, poprawiając rekord Polski seniorów na 1500 m st dowolnym. Wywalczyła też złoto na 400 zm, srebro na 400 dow i brąz na 800 dow. Przebojem weszła do seniorskiej elity. Szykuje się teraz do Mistrzostw Europy Seniorów w Londynie. Polska Iron Lady!

Na filmie finisz 1500 dow na ZMPol Sen w Lublinie – złoto i Rekord Polski Seniorów Pauliny Piechoty


Pięć miesięcy temu uzyskałaś minimum na ME, które już w przyszłym tygodniu odbędą się w Londynie. Nie masz wrażenia jak gdyby było to wczoraj?

Oczywiście, że tak, ale już nie myślę o tym. Patrzę w przyszłość i koncentruje się na treningach, aby jak najlepiej wypaść podczas ME.

Trafiając do kadry na ME „wygrałaś” możliwość trenowania z najlepszymi zawodnikami w kraju. Nie miałaś tremy?

Oczywiście, że trochę się bałam jak to będzie w środowisku seniorskim. Ale cieszę się że mogłam trenować z najlepszymi, dzięki czemu nabrałam większego doświadczenia.

Odstani czas spędziłaś głównie na zgrupowaniach. Które z nich najlepiej wspominasz?

Chyba najciekawszym i najwięcej wnoszącym był obóz na Fuercie (wyspy Kanaryjskie). Najbardziej go zapamiętałam ponieważ na przełomie lutego i marca mogłam pływać na odkrytym basenie w temperaturze powyżej 20 stopni.

Jak poradziłaś sobie z nauką? Od stycznia właściwie nie było Cię w szkole.

Jeżeli chodzi o naukę to przychodziłam do szkoły kiedy miałam przerwę w obozach i byłam w domu, dzięki czemu udało mi się zaliczać wszystkie sprawdziany. 

Za chwilę wylot na ME. Jakie emocje towarzyszą Ci  teraz?

Staram się na razie nie myśleć o startach, a emocji dopiero zaczną mi towarzyszyć, jak już będziemy w Londynie.

Jakie cele stawiasz przed sobą w Londynie?

Najważniejsze to zrobić życiówki i powalczyć o jak najlepsze miejsca. Mam nadzieje, że te kilkumiesięczne przygotowania zaowocują nowymi rekordami życiowymi.

Czego najbardziej będzie Ci brakowało, gdy zakończą się obozy kadrowe (miejmy nadzieję, że te, przygotowujące do Rio;) ) ?

Na pewno będzie mi brakować atmosfery oraz osób, które ją tworzyły. Myślę, że to początek mojej przygody w seniorskiej kadrze i że następne obozy będą lada chwila 🙂

Załoga swimportal.pl życzy Paulinie spełnienia jej sportowych marzeń!

 

 

 

 

 

 

 

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This