Sieminski

Piotr Siemiński, zawodnik Macieja Białka ( wywiad z Maćkiem Białkiem…), trenujący w UKS „Żoliborz” Warszawa, jest gwiazdą dopiero co zakończonych w Gliwicach Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 16-letnich. Piotr zwyciężył we wszystkich trzech konkurencjach „ żabkarskich” ustanawiając przy tym dwa rekordy Polski: 50 klas – 28,13 i 200 klas – 2:11,75.

Trzy złote medale, dwa rekordy Polski to Twój dorobek w zakończonych właśnie Mistrzostwach Polski juniorów 16letnich w Gliwicach. Masz poczucie, że wykonałeś plan w 100%?

Zdecydowanie plan został wykonany. Szczerze muszę przyznać, że popłynąłem szybciej niż przypuszczałem, ale najbardziej cieszę się z tego, że zrealizowałem w pełni założenia techniczne i taktyczne, jak również z tego, że w końcu wygrałem wszystkie trzy dystanse żabkarskie.

Potrafisz popłynąć świetnie każdy dystans w stylu klasycznym- od 50 do 200m. A który z nich pływa Ci się najlepiej?

Bardzo ciężko powiedzieć. Uwielbiam 50-tkę, bo praktycznie rzecz biorąc wchodzę i wychodzę z wody, nie muszę się męczyć. Setka dostarcza mi najwięcej emocji i najwięcej stresu, co sprawia, że ten dystans bardzo mnie kręci. Z kolei 200m uwielbiam pływać tak po prostu. Bawić się, pływać długo pod wodą, na mocnym, długim kroku – sprawia mi to ogromną przyjemność.
Podsumowując, każdy dystans ma w sobie coś fajnego i nie jestem w stanie powiedzieć, który pływa mi się najlepiej.

Jak wspominasz Mistrzostwa Polski w Gliwicach pod względem organizacyjnym?

Pod względem organizacyjnym, jestem bardzo zadowolony. Słyszałem od kilku kolegów, że zostali skrzywdzeni przez sędziów, jednak mnie osobiście nic takiego nie spotkało, więc nie mogę narzekać.

Jesteś już w domu. Jakie masz myśli? Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek czy może bardziej myślisz o kolejnych celach i rekordach do pobicia?

Odpoczynek oczywiście się należy, ale tylko w poniedziałek. We wtorek wracamy do pracy i skupiamy się razem z trenerem na przygotowaniach do kwalifikacji na MEJ. Nie myślę o rekordach, skupiam się na tym co tu i teraz, na każdym treningu – to moja robota, trener jest od myślenia i planowania.

Więc jakie są Twoje plany sportowe na kolejną część roku?

Cel jest jeden – pojechać na Mistrzostwa Europy Juniorów. Ale co będzie to będzie.

Żoliborz Warszawa to klub, który słynie ze znakomitych żabkarzy. Słyszałam nawet takie stwierdzenie, że jesteście „kuźnią stylu klasycznego”? 😉

Faktycznie, żabkarzy kilku mamy. To wszystko zasługa trenera – Maćka Białka, ponieważ wszyscy, z jednym tylko wyjątkiem, są jego wychowankami. Razem tworzymy super drużynę.

Czy Twoi klubowi koledzy Marcin Stolarski i Bartłomiej Roguski są dla Ciebie inspiracją?

Muszę powiedzieć, że kiedy byłem te 3/4 lata młodszy, wtedy faktycznie byli dla mnie inspiracją. Teraz kiedy jestem trochę starszy, trochę bardziej doświadczony i mogę trochę bardziej zadzierać nosa hahah, są dla mnie rywalami. Na każdym treningu staram się z nimi ścigać, rywalizować, a na zawodach ucierać im nosa w miarę możliwości. Zdarza się, że wygrywam z jednym czy z drugim na Grand Prix Polski, ale oczywiście kiedy chłopaki przygotują formę, nie dorastam im do pięt – mimo to wciąż gonię 🙂

Jaka jest Twoim zdaniem recepta na tak dobrą dyspozycję jaką zaprezentowałeś na MP?

Recepta jest prosta – wystarczy kochać to, co robisz. Jeżeli kochasz to co robisz, wtedy jesteś w stanie podporządkować temu wszystko – styl życia, treningi, dietę i całe mnóstwo innych rzeczy.

Załoga swimportal.pl życzy powodzenia!

Wywiad z trenerem Piotrka, Maćkiem Białkiem przeczytasz tutaj…

 

Wypowiedz się:

O autorze

Powiązane wpisy

Shares
Share This